Σάββατο 23 Νοεμβρίου 2013

Ηρακλής - Λαύριο 82-69

Δεν τα κατάφερε, στο σημερινό ματς της 6ης αγωνιστικής, η ομάδα της πόλης μας όπου έχασε στην δυνατή έδρα του Ιβανωφείου.

Ο Ηρακλής ήταν αυτός που δημιούργησε πρώτος μια διαφορά 7 πόντων (23-16 στο 12'), όμως το Λαύριο, σε ένα παιχνίδι με πολύ γρήγορο ρυθμό, απειλώντας κυρίως με σουτ έξω από τα 6,75 ,  κατάφερε να γυρίσει το ματς, στέλνοντας τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με σκορ 35-37.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι εκμεταλλευόμενοι την έδρα τους κατάφεραν να περάσουν μπροστά, και με ένα ξέσπασμα στο τέταρτο δεκάλεπτο προηγήθηκαν μέχρι και με 20 πόντους, οι παίκτες του Λαυρίου δεν παραιτήθηκαν ροκανίζοντας την διαφορά, όμως πια ήταν αργά με τον Ηρακλή να επικρατεί με σκορ 82-69.

Τα δεκάλεπτα: 17-14, 35-37, 57-49, 82-69

Διαιτητές: Ξενικάκης, Τσώνος, Εφραιμίδης

ΗΡΑΚΛΗΣ (Στ. Πέρκος): Μήτσιαλος, Μπεχλιβάνης 13 (3), Αποστολίδης, Τοπούζης, Παπαδόπουλος, Χρυσόπουλος 15 (1), Θεοδωράκος 8 (1), Τσουμπρίλο 16 (3), Κοθράς 8, Σιόλογκας 7, Μαλτέσιος 3, Τσότσος 12

ΛΑΥΡΙΟ (Χρ. Σερελής): Κακιούζης, Μουμπάρακ 17 (4), Τσίρος 8 (2), Μανούσος 17, Σακελλαρίου 11 (1), Γιαννακόπουλος 5, Περράκης 6 (1), Βανδώρος, Ψωμαδέρης 5 (1), Χατζόπουλος