Σάββατο 2 Φεβρουαρίου 2013

Ήττα στο Μετς...

Καλό ματς έγινε σήμερα (2/2) στο Μετς όπου το Παγκράτι νίκησε το Λαύριο με σκορ 90-75. Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά και προηγήθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο 18-27 κλείνοντας το ημίχρονο με 2 πόντους μπροστά (38-40). Στην επανάληψη οι παίκτες του Λιόγα ήταν καταιγιστικοί με τους Φωτίου,Σκλάβο και Βράνιες να σκοράρουν από 28, 23 και 20 πόντους αντίστοιχα. Ο Χρήστος Σερέλης δεν είχε στην διάθεση τους τραυματίες Χρίστο Λυμπερόπουλο και Γιάννη Κακιούζη, δύο βασικά γρανάζια της ομάδας. Ο Σάκης Γιαννακόπουλος σταθερά στους πρώτους σκόρερ του Λαυρίου σημειώνοντας 16 πόντους με τον Γιώργο Ψωμαδέρη να ακολουθεί σκοράροντας 15 πόντους.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ - ΛΑΥΡΙΟ 90-75

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Θεονάς-Μπίκας-Θεοδωρόπουλος

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-27, 38-40, 66-53, 90-75

ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Λιόγας): Δερμιτζάκης 5, Δρακόπουλος, Φ. Βασιλόπουλος (12 ασ.), Μαρίνος, Θ. Βασιλόπουλος 3 (1), Φωτίου 28 (6/8 διπ., 4/6 τρ., 9 ριμπ.), Γεώργαρος 11 (1), Σκλάβος 23 (3/5 τρ., 18 ριμπ.), Βράνιες 20 (2), Πάβλοβιτς

ΛΑΥΡΙΟ (Σερέλης): Μαρκομιχάλης, Δελίδης, Τρικαλιώτης, Τσίρος 9 (1), Παγώνης 12 (2), Γιαννακόπουλος 16, Περράκης 10 (2), Ψωμαδέρης 15 (2/7 τρ.), Πασχάλης 13 (1)