Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου 2013

Γ.Σ. Λαυρίου - Κολοσσός Ρόδου 59-76

Στον σημερινό αγώνα για λογαριασμό του Κυπέλλου Ελλάδας το Λαύριο δεν κατάφερε να προκριθεί στην επόμενη φάση, αφού δέχτηκε την ήττα από τον Κολοσσό Ρόδου (Α1) με σκορ 59-76.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυναμικά και πήραν προβάδισμα με το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει στο +12, και τον Σάκη Γιαννακόπουλο να προστατεύετε στον πάγκο μιας και είχε χρεωθεί με 3 φάουλ από το 3ο κιόλας λεπτό της αναμέτρησης.

Οι Ροδίτες κατάφεραν να διατηρήσουν, ακόμα και να διευρύνουν, την διαφορά με σωστές επιλογές στην επίθεση.

Ωστόσο το συγκρότημα του Χρίστου Σερέλη δεν τα παράτηε, και ανα χρονικά διαστήματα με πολύ καλές άμυνες κατάφερνε να μειώνει την διαφορά σε μονοψήφιο αριθμό.

Μπορεί η ομάδα της πόλης μας να μην κατάφερε να προκριθεί στον επόμενο γύρο όμως άφησε της καλύτερες εντυπώσεις εν όψη του πρωταθλήματος της Α2, μιας και ήταν μια εκ των δύο εκπροσώπων της Α2, που είχαν παραμείνει στο Κύπελλο Ελλάδας.

Δεν πειράζει... Είμαστε ακόμα στην αρχή!!!

Facebook Page: ---> Basket Lavrio Fan < ---

Λαύριο - Κολοσσός Ρόδου 59-76