Σάββατο 15 Δεκεμβρίου 2012

Εντυπωσίασε στον Λαγκαδά!!

Εντυπωσιακή εμφάνιση έκανε η ομάδα της πόλης μας στη Θεσσαλονίκη όπου νίκησε τον Ερμή με σκορ 70-87, και τελείωσε την χρονιά όμορφα, στην 3η θέση της βαθμολογίας. Από το ξεκίνημα του αγώνα το Λαύριο είχε το πάνω χέρι κλείνοντας το πρώτο δεκάλεπτο με διαφορά 2 πόντων. Η ίδια κατάσταση υπήρχε και στο δεύτερο δεκάλεπτο, όπου η διαφορά άνοιξε στους 11 πόντους, στέλνοντας τους γηπεδούχους στα αποδυτήρια με σκορ 33-44. Στην επανάληψη το συγκρότημα του Χρίστου Σερέλη όχι μόνο δεν χαλάρωσε αλλά διεύρυνε την διαφορά στους 18 πόντους. Οι Πλιούκας και Αναγνωστόπουλος προσπάθησαν όμως δεν κατάφεραν να μειώσουν την διαφορά αφού από το άλλο στρατόπεδο υπήρχαν τα δύο πιστόλια του Λαυρίου , οι συνήθεις ύποπτοι, ο Γιαννακόπουλος που σημείωσε 20 (2) πόντους και ο Κακιούζης που σημείωσε 18 πόντους και μάζεψε 15 ριμπάουντ. Πίσω στις καλές εμφανίσεις γύρισε ο Ψωμαδέρης ο οποίος έβαλε 4 τρίποντα και σημείωσε συνολικά 21 πόντους.

Ερμής Λαγκαδά - Λαύριο 70-87

Διαιτητές: Ξενικάκης - Δεσλής - Μακρής.

Τα δεκάλεπτα: 16-18, 33-44, 52-70, 70-87.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Πέρκος): Καϊκλής 3 (1), Τιλλ, Ιωακειμίδης 3, Ονάσογλου 4, Καμαριώτης 7, Πλιούκας 20 (4), Καλογιαννίδης 2, Αναγνωστόπουλος 17 (2), Γκόνος 5 (1), Τσιόγκας, Παρίτσης 9 (1), Κασούρας.

ΛΑΥΡΙΟ (Σερέλης): Δελίδης, Παγώνης 2, Τσίρος 11 (3), Κακιούζης 18 (15ριμπ.), Γιαννακόπουλος 20 (2), Λυμπερόπουλος 9 (1), Περράκης 4, Ψωμαδέρης 21 (4).