Σάββατο 9 Φεβρουαρίου 2013

Άνετη νίκη με Ηράκλειο !!

Όμορφο απόγευμα πέρασε σήμερα το Λαύριο το οποίο επικράτησε εύκολα του Ηρακλείου με 78-55. Οι παίκτες του Γ.Σ.ΛΑΥΡΙΟΥ μπήκαν φορτσάτοι στο γήπεδο και από το ξεκίνημα του αγώνα επέβαλαν τον ρυθμό τους. Οι φιλοξενούμενοι αν και προσπάθησαν δεν κατάφεραν να κρατήσουν τους Λαυριώτες κοντά στο σκορ αφού η διαφορά μεγάλωνε λεπτό με λεπτό. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Χρίστος Σερέλης, βλέποντας την ομάδα του να προηγείται με 29 πόντους, έδωσε χρόνο συμμετοχής στους αναπληρωματικούς του. Επίσης ο τεχνικός του Λαυρίου είχε στη διάθεση του μετά από πολύ καιρό τον Γιαννη Κακιούζη ο οποίος έβαλε 6 πόντους, στατιστικό που δεν τον χαρακτηρίζει. Σάκης Γιαννακόπουλος και Τσίρος έκαναν εξαιρετικό παιχνίδι σκοράρορνας από 12 πόντους ο καθένας. Αυτός όμως που ξεχώρισε ήταν ο Μιχάλης Περράκης ο οποίος ευστόχησε σε 5 τρίποντα γεμίζοντας συνολικά με 19 πόντους το καλάθι των φιλοξενούμενων.

ΛΑΥΡΙΟ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ 78-55