Σάββατο 6 Απριλίου 2013

Λαύριο - Ερμής Λαγκαδά 77-45

Εύκολο ματς αποδείχθηκε το σημερινό (6/4) με την ομάδα μας να κατατροπώνει τον Λαγκαδά με 32 πόντους διαφορά.

Το Λαύριο είχε ρυθμό από την αρχή και δεν δυσκολεύτηκε να πάρει το προβάδισμα και να δημιουργήσει μία διαφορά 14 πόντων στο πρώτο κιόλας δεκάλεπτο. Με σβηστές τις μηχανές κατάφερε να κρατήσει τη διαφορά ως το ημίχρονο και στην τρίτη περίοδο να την διπλασιάσει στους 28 πόντους. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα ο Χρίστος Σερέλης έριξε στην μάχη τους αναπληρωματικούς του, δίνοντας χρόνο στους νεότερους παίκτες του, οι οποίοι στάθηκαν άξια απέναντι στους αντιπάλους και διεύρυναν την διαφορά στους 32 πόντους διαμορφώνοντας το τελικό 77-45. Σε ατομικό επίπεδο, όπως και ο χρόνος έτσι και οι πόντοι μοιράστηκαν σε πολλούς παίκτες, με τον Λυμπερόπουλο να σκοράρει 11 πόντους με 3/6 τρίποντα, τον Περράκη να σταματάει στους 10 και τον ''μικρό'' Δελίδη τα βάζει 9 πόντους με 2/4 τρίποντα.

ΛΑΥΡΙΟ - ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 77-45

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-10, 40-26, 59-31, 77-45

ΛΑΥΡΙΟ (Σερέλης): Φραντζέσκος 3 (1), Δελίδης 9 (2), Τρικαλιώτης, Τσίρος 8 (1), Κακιούζης 7 (1), Παγωνης 6, Γιαννακόπουλος 4, Λυμπερόπουλος 11 (3), Περράκης 10 (1), Κεσκινίδης Χ. 6, Ψωμαδέρης 8 (2), Πασχάλης 5

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ (Ξουρίδας): Καϊκλής 3 (1), Τσιόγκας, Ονάσογλου 11, Καμαριώτης 3, Πλιούκας 6, Καλογιαννίδης 3, Αναγνωστόπουλος, Πιλκούδης, Παρίτσης 2, Γεωργίτσης 6, Κάσουρας 4