Σάββατο 15 Φεβρουαρίου 2014

Ίκαροι Σερρών-Λαύριο 41-39

Το... τραγικό ματς της αγωνιστικής (ίσως και της χρονιάς)

Οι γηπεδούχοι έδειξαν να έχουν το πάνω χέρι από το ξεκίνημα του αγώνα όμως οι παίκτες του Λαυρίου μείωσαν την διαφορά φτάνοντας σε απόσταση ενός καλαθιού στο ημίχρονο(18-16).

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που μπήκαν δυνατά παίρνοντας προβάδισμα μέχρι και 8 πόντους (26-34 στο 30'). Στην τέταρτη περίοδο, με ένα σερί 13-3, οι σερραίοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν το ματς, με τις 2 ομάδες, 1 λεπτό πριν την λήξη να είναι στο 39-39 και τους Ίκαρους να παίρνουν τους 2 πολυπόθητους βαθμούς διαμορφώνοντας το τελικό 41-39.

Εντύπωση προκάλεσε το... πολύ χαμηλό σκορ, που μαρτυρά την νευρικότητα και την σκληρή άμυνα των 2 ομάδων οι οποίες αλληλοεξουδετερώθηκαν επιθετικά και το τελικό σκορ έμεινε σε επίπεδα... παιδικού.

Facebook Page:--- > Basket Lavrio Fan < ---

Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ-Παγώνης-Δεληγιαννίδης.

Τα δεκάλεπτα: 12-9, 18-16, 26-34, 41-39.

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Οικονόμου): Μποχωρίδης, Σταμπουλής 8 (1τρ., 10 ριμπ.), Δήμας 4, Γεωργιανός 6, Λυμπερόπουλος 9 (1), Συμεωνίδης 7 (5ριμπ.), Ναούμης 7 (8ριμπ.), Κίντερ.

ΛΑΥΡΙΟ (Σερέλης): Κακιούζης 4, Μουμπάρακ 3 (1), Τσίρος 2, Μανούσος 12 (8ριμπ.), Σακελλαρίου, Γιαννακόπουλος 2, Περράκης 2, Βανδώρος, Ψωμαδέρης 11 (3), Χατζόπουλος 2.