Σάββατο 18 Οκτωβρίου 2014

Αρκαδικός - Γ.Σ. Λαυρίου 50-61 (Photo + Video)

2 στα 2 το Λαύριο, με εξαιρετική άμυνα, 50-61 τον Αρκαδικό !!!

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά το ματς παίρνοντας το προβάδισμα από την αρχή με ένα 7-0 και τον Τζόρτζεβιτς να σκοράρει κατά ριπάς.

Στην αρχή του δεύτερου δεκαλέπτου το Λαύριο βρισκόταν πίσω, με όπλο την άμυνα του όμως κατάφερε να κάνει ένα σερί 0-13 και να περάσει μπροστά (17-22 στο 14').

Η ομάδα του Γιάννη Καστρίτη κατάφερε με συνεχόμενες βολές να "μαζέψει" την  εις βάρος τους διαφορά (24-25 στο 20'), 7 βολές, αυτοί οι πόντοι ήταν οι μόνοι που σκόραραν στο 2ο δεκάλεπτο.

Στην επανάληψη το προβάδισμα άλλαζε διαδοχικά χέρια, με τους γηπεδούχους να έχουν διαφορά 2 πόντων στο τέλος της περιόδου.

Στον τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, το Λαύριο πήρε τον λόγο και έκανε το ξέσπασμα του, σε συνδυασμό βέβαια και με την αστοχία των γηπεδούχων (2/22 τρίποντα), δημιούργησε μια διαφορά νίκης.

Από εκεί και πέρα το Λαύριο με σωστή διαχείριση κατάφερα να αποδράσει από την Τρίπολη με το ροζ φύλο.

Μεγάλος άτυχος ο Πέτρος Νοέας, ο οποίος λίγο πρίν την λήξη τραυματίστηκε στον ώμο. Ευχές για ταχεία ανάρρωση και επιστροφή στους αγωνιστικούς χώρους γρήγορα !!!

Αρκαδικός-Λαύριο  50-61

Διαιτητές: Διαμαντής-Τσούνας-Κωνσταντινόπουλος.

Δεκάλεττα: 17-12, 24-29, 37-39, 50-61

Αρκαδικός (Καστρίτης): Τζόρτζεβιτς 14, Νοέας 9, Κωνσταντινού, Καρύδας 15 (2), Κοψαύτης 2, Χατζής 4, Αναστασάκης, Θανόπουλος, Μάλλιος, Καλλινικίδης 6, Σταματόπουλος.

Λαύριο(Σερέλης): Δανάς, Μπρόζος 17 (1), Χασάπης, Τσίρος 4, Μουρίκης 2, Σακελλαρίου 11 (2), Γιαννακόπουλος 14 (2), Κεσκινίδης, Περράκης 8 (1), Παγώνης, Ψωμαδέρης, Μπένος 5.

Facebook Page:--- > Basket Lavrio Fan  < ---