Σάββατο 29 Μαρτίου 2014

Γ.Σ. Λαυρίου - Α.Ε.Κ. 66-74

Η ομάδα της πόλης μας, μαχόμενη ως το τελευταίο δευτερόλεπτο, δεν τα κατάφερε απέναντι στην "Βασίλισσα" με σκορ 66-74.

Το Λαύριο ξεκίνησε δυνατά το ματς, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ, με την διαφορά να αγγίζει τους 7 πόντους στα 7 πρώτα λεπτά του αγώνα. Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με τους γηπεδούχους στο +4 (19-15). Στην δεύτερη περίοδο η Α.Ε.Κ. μείωσε και προσπέρασε στο σκορ δημιουργώντας μια μικρή διαφορά 3 πόντων (23-26 στο 16′, 38-41 στο 20′).

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν την διαφορά, δημιουργώντας μια απόσταση ασφαλείας, με τους Λαυριώτες να μειώνουν ανα διαστήματα πρεσάροντας σε όλο το γήπεδο (55-62 στο 33').  Η Α.Ε.Κ. έχοντας το προβάδισμα έριξε τον ρυθμό του ματς και κατάφερε να αποδράσει από το Λαύριο με τους 2 βαθμούς.

ΛΑΥΡΙΟ - ΑΕΚ 66-74

Διαιτητές: Θεονάς-Μπίκας-Καλογερόπουλος Λ.

Τα δεκάλεπτα: 19-15, 38-41, 48-62, 66-74

ΛΑΥΡΙΟ (Σερέλης): Κακιούζης 12, Μουμπάρακ, Χασάπης, Τσίρος 2, Μανούσος 10, Σακελλαρίου 9 (1), Γιαννακόπουλος 20 (1), Κεσκενίδης, Περράκης 8 (2), Βανδώρος, Ψωμαδέρης, Χατζόπουλος 5 (1).

ΑΕΚ (Ζιάγκος): Παναγιωταράς 3, Παπαντωνάκος 5 (1), Φαλέκας 7, Καράμπουλας 13 (1), Πολυτάρχου 19 (5), Τσιότρας 3, Στούκας 1, Γκιζόγιαννης 8, Παπαδιονυσίου, Τσιάκος 13, Δέσπος 2.