Σάββατο 9 Μαρτίου 2013

Γ.Σ.ΛΑΥΡΙΟΥ - ΟΦΗ 61-49

Επιστροφή στις νίκες !!

Στο ξεκίνημα του αγώνα οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι χέρι με τους κρητικούς να περνούν μπροστά στο τέλος του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι Λαυριώτες έβαλαν μπρος τις μηχανές και με καλές επιλογές σε άμυνα και επίθεση κατάφεραν να γυρίσουν το ισβάρος τους σκορ με ένα σερί 19-6 στην τρίτη και 11-5 στην τέταρτη περίοδο. Πρώτος σκόρερ των φιλοξενούμενων ήταν ο Κιτσούλης με 15(3) πόντους και 7 ριμπάουντ. Ο Χρήστος Σερέλης είχε σε καλή μέρα αρκετούς παίκτες με αποτέλεσμα οι πόντοι να μοιραστούν με τους Κακιούζη και Ψωμαδέρη να σταματούν στους 16, τους Γιαννακόπουλο και Περράκη στους 10 και τον Παγώνη στους 7. Επίσης καλή εμφάνιση έκανε και ο Τσίρος ο οποίος αν και σκόραρε μόνο 2 πόντους βοήθησε ουσιαστικά την ομάδα να πάρει αυτή την νίκη επί του ΟΦΗ με τελικό σκορ 61-49.

ΛΑΥΡΙΟ - ΟΦΗ 61-49

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τσούνας-Νικολούλης-Κοντίλης

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-15, 31-38, 51-44, 61-49

ΛΑΥΡΙΟ (Σερέλης): Μακρομιχάλης, Δελίδης, Τρικαλιώτης, Τσίρος 2, Κακιούζης 16 (13 ριμπ.), Παγώνης 7 (1), Γιαννακόπουλος 10 (4 ασ.), Περράκης 10 (1), Ψωμαδέρης 16 (2 τρ., 7 ριμπ, 4 ασ.), Πασχάλης.

ΟΦΗ (Τακιανός): Πετράκης 2, Τραϊανός 6 (1), Ντοιτσίνοφ, Καραδολάμης 6 (10 ριμπ.), Σιώπης 7 (1), Κιτσούλης 15 (3 τρ., 7 ριμπ.), Μπαλάφας 13, Ματαλόν.