Σάββατο 16 Μαρτίου 2013

Αρκαδικός - Λαύριο 81-73

Δεν τα κατάφερε το Λαύριο στην δύσκολη αποστολή που είχε στην Τρίπολη ενάντια στον Αρκαδικό.
Όμορφα ξεκίνησε ο αγώνας για τον Γ.Σ.Λαυρίου αφού έβρισκε τα κενά στην άμυνα των αντιπάλων και μπόρεσε να προηγηθεί με 6 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο (16-22). Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Λαυριώτες αν και δύσκολα κατάφεραν να κρατήσουν το προβάδισμα πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με σκορ 34-38. Στην επανάληψη μίλησε περισσότερο η έδρα, αφού οι γηπεδούχοι πέρασαν μπροστά με 3 πόντους στο 3ο και στο 4ο δεκάλεπτο διεύρυναν την διαφορά τους στου 8 πόντους. Σε ατομικό επίπεδο πρώτοι σκόρερ του Αρκαδικού ήταν οι Σιγκούνας και Γκιζόγιαννης με 18 και 21(1) πόντους αντίστοιχα, ενώ από την πλευρά του Λαυρίου ξεχώρισαν οι Κακιούζης, Περράκης και Ψωμαδέρης με 14(12 ριμπ.), 17(4) και 20(3) πόντους αντίστοιχα.

ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ - ΛΑΥΡΙΟ 81-73

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Δεσλής, Τζαφλέρης, Φακίτσας

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-22, 34-38, 52-49, 81-73.

ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Καστρίτης): Τζούρτζεβιτς 5 (1), Πετσούνης, Τσιότρας 16, Χαραλαμπόπουλος, Μπουρής, Πίνης, Τζατζάς, Τσουμπρίλο 9 (2), Γκιζόγιαννης 21 (1), Γκόβας 12 (1), Σιγκούνας 18, Πάνου.
ΛΑΥΡΙΟ (Σερέλης): Φραντζέσκος, Δελίδης, Τρικαλιώτης 9 (1), Τσίρος, Κακιούζης 14, Παγώνης 10 (2), Γιαννακόπουλος 1, Λυμπερόπουλος, Περράκης 17 (4), Κεσκινίδης, Ψωμαδέρης 20 (3), Πασχάλης 2.