Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2013

Αρκαδικός - Λαύριο 63-73 ( +photo)

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α2 το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της πόλης μας κατάφερε να πάρει το πρώτο διπλό για την σεζόν 2013-2014, νικώντας τον Αρκαδικό με σκορ 63-73.

Οι δύο ομάδες μπήκαν μουδιασμένες στο ματς, παίζοντας σκληρό μπάσκετ, με το σκορ να μένει στα χαμηλά και το πρώτο δεκάλεπτο να λήγει στο +3 για τους γηπεδούχους. Στα μέσα του 2ου δεκαλέπτου οι Λαυριώτες ξύπνησαν και με ένα σερί 2-11 κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα το οποίο και διατήρησαν καθ' όλη την διάρκεια του αγώνα.

Με την διαφορά να αγγίζει τους 11 πόντους, ο Αρκαδικός έκανε την αντεπίθεση του στο 4ο δεκάλεπτο, όμως ο Γ.Σ. Λαυρίου έβρισκε λύσεις από τα 6,75 και εκμεταλλευόμενος τα λάθη των γηπεδούχων κατάφερε να φτάσει στην πρώτη νίκη, ξεκινώντας την χρονιά με το δεξί.

Αρκαδικός-Λαύριο 63-73